restauracjafiesta.pl

o egzotycznych restauracjach i nie tylko

Jaki tort wybrać na wesele?

Lato trwa, a wraz z nim sezon weselny. Młoda Para ma nie lada wyzwanie z organizacją: strój, pierwszy taniec, dekoracje, muzyka, menu… Bardzo ważnym elementem jest również tort weselny. Jest on niewątpliwie jedną z atrakcji wieczoru i nieodłącznym elementem celebracji: gdy tylko się pojawia, cała uwaga gości zostaje skupiona na krojącej go parze świeżo upieczonych małżonków. Tort bardzo często pojawia się też na zdjęciach i na filmie z wesela, więc nie tylko musi dobrze smakować, ale też doskonale wyglądać. Przed przygotowaniami do ślubu pojawia się więc pytanie: jaki tort wybrać?

Wiele doskonałych smaków

Tort weselny może mieć smak taki, jaki sobie Młoda Para wymarzy. Jednym z najbardziej popularnych jest smak czekoladowy, który świetnie komponuje się z kwaśnymi owocami takimi, jak na przykład maliny czy wiśnie. Obok wanilii czy śmietanki, jest to bardzo bezpieczny, uniwersalny smak, lubiany przez wiele osób. Wybierając tort, warto pamiętać o przełamaniu słodyczy innym smakiem: wanilia + gruszka albo śmietana + cytryna to idealne połączenia smaków na wesele w letnich miesiącach. W ostatnim czasie chętnie wybieranym smakiem jest również egzotyczne mango czy słony karmel. Deser ten nie powinien być zbyt ciężki – po zjedzeniu tortu goście muszą mieć jeszcze siłę na całonocną zabawę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tortu?

Oprócz smaku, kluczowym elementem jest też wielkość. Torty w cukierniach są przygotowywane według ilości porcji, więc przy wyborze należy kierować się tym, ile gości jest na weselnej liście. Można wybrać tort na 80, 120 czy nawet 150 porcji. Gdy rozmiar tortu został już wybrany, pora na obłożenie: powinno być dopasowane do dekoracji. Niekoniecznie musi być białe! Oprócz klasyki, cukiernia Williams oferuje różne kolory tortów weselnych, na przykład zielony czy pastelowy róż. Ważnym elementem jest też rodzaj masy, którą jest obłożony tort: maślana, śmietanowa, czekoladowa. Wspaniałą ofertę cukierni Williams można znaleźć na stronie https://www.williams.pl/.

Co słodkiego wybrać oprócz tortu?

Tort to bardzo ważna słodycz na weselu, ale czy musi być jedyna? Wśród gości z pewnością znajdzie się nie jeden łasuch, szalejący za słodkościami. Popularnym pomysłem jest słodki stół. Dopasowany kolorystycznie do dekoracji, wygląda niezwykle efektownie, a smakuje jeszcze lepiej. Wśród mini tart, babeczek, bez czy makaroników, każdy miłośnik słodkich smaków znajdzie coś dla siebie. Z pewnością warto skorzystać z tej atrakcji i zamówić coś z oferty słodkich stołów na swoje wesele.