restauracjafiesta.pl

o egzotycznych restauracjach i nie tylko

Smakowite sushi w Lublinie – prawdziwa gratka dla miłośników smaków Dalekiego Wschodu.

Sushi jest potrawą wywodzącą się z kuchni japońskiej, która cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Przybywa w naszym kraju liczba miłośników tego oryginalnego dania, którzy nie tylko chętnie skosztują owego rarytasu w restauracji, ale również uczą się sami go przyrządzać. O smaku sushi decydują przede wszystkim składniki – ich jakość musi być najwyższa. Dlatego w tym daniu dominują najlepsze gatunki ryb, owoce morza, świeże warzywa, a to wszystko zawijane jest w rolkę z wodorostów. Rolę spoiwa i wypełniacza rolek sushi pełni specjalny, kleisty ryż.

Czy sushi jest zdrowe?

Dieta Japończyków powszechnie uważana jest za jedną z najzdrowszych na świecie. Składa się z pokarmów, które zawierają witaminy, antyoksydanty i kwasy omega-3. Warzywa wchodzące w skład dobrego sushi są również prawdziwą skarbnicą błonnika. Dlatego sushi uznawane jest za bardzo zdrową, chociaż nie tak lekkostrawną potrawę. Wśród składników znajdują się tłuste ryby morskie serwowane na surowo lub grillowane, marynowane warzywa, sos sojowy – są to produkty, które z pewnością nie należą do grupy delikatnych. Biorąc jednak pod uwagę różnorodność i jakość produktów używanych w sushi, warto potrawę tą włączyć w klasyczne menu.

Jakie sushi warto jeść na początek?

Przygodę z sushi warto zacząć od rolek z kawałkiem grillowanych ryb. Można również skusić się na rolki z warzywami. W sushi używa się zarówno poddanych obróbce, jak i surowych ryb, dlatego niekiedy trzeba przyzwyczaić się do nieco specyficznego smaku połączonych w rolkę składników. Znaczną rolę w ostatecznym smaku potrawy pełni również sos sojowy oraz bardzo ostry japoński chrzan – wasabi, który – oprócz wyrazistego smaku – ma intensywny, zielony kolor. Zaskakujący może być także sposób podawania sushi. Jest ono serwowane w postaci niewielkich rolek, które jedzący wkłada w całości do ust. Spożywanie sushi to także pewnego rodzaju rytuał. Tradycyjnie nie używa się ani noża, ani widelca. Posiłek ten je się, chwytając pojedyncze rolki palcami lub też stosuje się pałeczki.

Gdzie kupować sushi?

Najważniejszą rolę, oprócz dokładności w przygotowaniu tej potrawy, pełnią produkty. Dlatego warto wybrać sprawdzoną restaurację, w której pieczę nad menu sprawuje doświadczony kucharz. Jeżeli chcesz przeżyć prawdziwie wyrafinowaną i smaczną przygodę kulinarną, to zainteresuj się sushi w Lublinie. Tutaj aż pachnie smakowitym jedzeniem. Do stworzenia wyjątkowych posiłków w restauracji używane są wyłącznie świeże i najlepszej jakości ryby i owoce morza. Kucharze posługują się swoją wyjątkową, kulinarną wyobraźnią, aby stworzyć potrawy pochodzące niczym z Dalekiego Wschodu. Ciekawa jest umiejętność kucharzy do łączenia tradycji z nowoczesnością i szukania inspiracji w innowacyjnym podejściu do modelowego, japońskiego dania. Kucharze wykorzystują autorskie pomysły, aby pozytywnie zaskoczyć gości restauracji.

Znajdujące się w Lublinie Takushi Ramen&Sushi to wyjątkowe miejsce na mapie susharni. Rodzinna atmosfera i niezobowiązujący nastrój zachęcają, aby usiąść i delektować się smakami przepysznego, doskonale przyrządzonego sushi.

Spożywanie sushi może być też wydarzeniem towarzyskim. Rodzinne przyjęcia, imprezy okolicznościowe i firmowe są wspaniałą okazją do wspólnego jedzenia i rozmowy. Catering Sushi to event w formule live cooking, który można spersonalizować i dopasować do potrzeb klienta. Restauracja zapewnia indywidualne podejście do każdego zamawiającego catering. Menu jest dopasowywane wówczas do potrzeb i indywidualnych preferencji. Przygotowywane jest każdorazowo z dużym zaangażowaniem i troską o jakość składników. W usługę wliczony jest również odpowiedni sprzęt oraz obsługa kelnerska.