restauracjafiesta.pl

o egzotycznych restauracjach i nie tylko

Jak żywią się freeganie?

Freeganie są to buntowniczo nastawieni ludzie przeciwko teraźniejszemu stylowi życia. Uważają, że za dużo kupujemy żywności, która w gruncie rzeczy i tak się w większości marnuje. Co jest prawdą, bo w Polsce marnuje się około 9 milionów ton żywności rocznie.

Freeganie pozyskują żywność wprost ze śmietników i wcale to nie jest żart. Ta grupa ludzi nie wydaje pieniędzy na jedzenie, ale wykorzystuje wszystkie możliwe miejsca, gdzie mogą znaleźć pożywienie. Są to kontenery za sklepami, restauracjami i tym podobne miejsca.

Można by uznać, że nie jest to nic złego, jeżeli ktoś wybrał taki styl życia, który przypomina trochę walkę o przetrwanie. Osoba decydująca się na taki sposób życia, musi być odważna i umieć pokonać konkurencję, a także radzić sobie z pracowniami sklepów, czy restauracji. Nie każdy z nich jest pozytywnie nastawiony do takich ludzi, ale to jest ich problem i ich wybór.

Poważny problem zaczyna się jednak gdy freeganie z braku nie przeterminowanej żywności zaczynają spożywać produkty po dacie ważności, a to niesie już za sobą zatrucia i inne poważne choroby. Niestety w tej grupie ludzi możemy też znaleźć rodziców odżywiających w ten sposób swoje dzieci co niestety nie rzadko zagraża ich życiu.

1 thought on “Jak żywią się freeganie?

  1. Jeśli taki styl życia odpowiada freeganom i są zadowoleni ze swojego pożywienia to tylko im pogratulować. Ja z chęcią bym kupił, żywność, która jest niby przeterminowana, ale wciąż zdatna do spożycia.

Comments are closed.