restauracjafiesta.pl

o egzotycznych restauracjach i nie tylko

Jak schudnąć i nie przytyć?

chudy

Jak schudnąć i nie przytyć? Takie oto pytanie towarzyszy bardzo wielu osobom. Wbrew pozorom bowiem samo odchudzanie nie raz bywa łatwiejsze, niż utrzymanie w kolejnych miesiącach szczupłej sylwetki. Niektórzy eksperci uważają nawet, że prawdziwa walka o szczupłą sylwetkę zaczyna się właśnie w chwili, gdy już zrealizujemy powód, dla którego owe odchudzanie zostało w ogóle rozpoczęte. 

Co robić, aby utrzymać efekty odchudzania? Oto kilka naszych rad! Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt, że redukcja wagi nie powinna być traktowana jako proces przejściowy. Dlatego też absolutnie nie należy się nastawiać na to, że wraz z osiągnięciem upragnionej sylwetki będzie można wrócić do starych nawyków żywieniowych. Pamiętajmy, że tycie nigdy nie bierze się znikąd i dlatego powrót do niewłaściwych zwyczajów szybko spowoduje ponowne nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Z tego względu całkowite zapanowanie nad otyłością nie jest niestety łatwe. Pomocne jednak w osiągnięciu tego celu mogą okazać się następujące kroki:

– stałe poszerzanie wiedzy o zdrowym odżywianiu

– eliminacja niektórych produktów ze swojego jadłospisu na stałe

– trening mentalny

W utrzymaniu szczupłej sylwetki po odchudzaniu bardzo dużą rolę odgrywa również nasze przygotowanie mentalne. Najistotniejsze wydaje się być po prostu odejście raz na zawsze od tradycyjnego traktowania odchudzania, jako przejściowego procesu. Jeśli więc chcemy mieć gwarancje, tego, że znów nie przytyjemy, trzeba niejako kontynuować obraną wcześniej drogę. Pewne korekty możemy wprowadzać ewentualnie w ilości spożywanych posiłków. Dzięki temu zwiększymy nasz bilans kaloryczny, co pozwoli zatrzymać dalszy proces gubienia wagi. Jaka więc jest najprostsza rada, aby utrzymać wagę po schudnięciu? Po prostu kontynuuj zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną, które doprowadziły do zrzucenia zbędnych kilogramów. Pilnujmy więc tego co zamierzamy jeść, ilości kalorii i regularnie się ruszajmy, a wszystko powinno być dobrze.

Wiedz, że nadwaga może też być ogromnym obciążeniem dla Twoich nóg, o które możesz doskonale dbać z poradami od https://www.nogi.pl.