restauracjafiesta.pl

o egzotycznych restauracjach i nie tylko

Przewodnik po francuskiej Dunkierce

Dunkierka leżąca w Północnej Francji, była w 2013 roku Regionalną Stolicą Kultury. Przyciąga turystów bogatym programem kulturalnym, dobrymi restauracjami i miękką, piaszczystą plażą.

Zwiedzanie warto zobaczyć od najstarszego zabytku w mieście, czyli XIII-wiecznej dzwonnicy Saint-Eloi, która znajduje się liście światowego dziedzictwa UNESCO. Tą gotycką budowlę chętnie oglądają turyści z całego świata. Z tarasu widokowego rozciągają się niesamowite widoki na całą okolicę. Jej 48 dzwonów wybrzmiewa co 15 minut. Warto również skosztować pysznych tortów w popularnej kawiarni Aux Doigts de Jean Bart. Specjalizuje się ona od ponad 100 lat w przepysznych ciastkach, w kształcie palców, wykonanych z kremu kawowego i migdałowych herbatników i pokrytych chrupiącą mleczną czekoladą. Za pięć ciastek należy zapłacić 13, 50 euro. Można tutaj również spróbować smacznych gofrów i makaroników.

Kawiarnia serwuje także pyszne śniadania za 5, 80 euro. Warto także zobaczyć wspaniały posąg Jeana Barta, który znajduje się od 1848 roku na środku placu Jeana Barta Davida Angersa. Będąc w Dunkierce warto spróbować także przepyszne sery Bergues. Smakosze powinni także zajrzeć do eleganckiej restauracji Comme Vous Voulez w Malo Les Bany znajdującej się na plaży, a prowadzonej przez Pierre Neuville. Restauracja znana jest w całym mieście z serwowania pysznych, kreatywnych dań, np. szparagów z parmezanem i jajkiem sadzonym.