restauracjafiesta.pl

o egzotycznych restauracjach i nie tylko

Po jakie orzechy warto sięgać?

O tym, że orzechy to rewelacyjna przekąska, dzięki której możemy się cieszyć wspaniałym smakiem i zdrowiem jednocześnie, wie większość z nas.

Po jakie orzechy warto jest sięgać?

W jaki sposób poszczególne gatunki tych przysmaków będą nas wspierać w codziennej walce o zdrowie?

Wśród tych gatunków orzechów, po które sięgamy bardzo chętnie, prym wodą orzechy włoskie. Są one popularnym dodatkiem do wielu deserów i wypieków, ich obecność coraz częściej uwzględniają też przepisy na pyszne surówki i pożywne sałatki. Po tej rodzaj orzechów warto sięgnąć ze względu na sporą ilość kwasów tłuszczowych omega-3 oraz na znajdujący się w nich magnez, będący cennym wsparciem dla naszego mózgu.

W orzechach włoskich znajdziemy też witaminę E, wyróżniającą się skutecznością w walce z wolnymi rodnikami, oraz solidną porcję kwasu foliowego, odgrywającego bardzo ważną rolę w diecie przyszłych matek. Sporo witamin z grupy B oraz witaminy E zawierają też migdały, z których w polskiej kuchni również korzystamy bardzo chętnie. Włączenie migdałów do menu może nam pomóc w urozmaiceniu tradycyjnych potraw, a przy okazji stanie się cennym wsparciem dla naszego przewodu pokarmowego.

Ogromną wartością odżywczą wykazują się pistacje, będących dobrym źródłem witamin: B, C, E oraz tak ważnych składników mineralnych, jak żelazo, fosfor oraz magnez. Zdrowa dieta powinna też uwzględnić obecność orzechów nerkowca, w których znajduje się sporo magnezu, fosforu, cynku, żelaza, potasu i selenu. Sporo selenu i witamin z grupy B mogą nam orzechy brazylijskie, cieszące się wyjątkową popularnością wśród miłośników zdrowego stylu życia.

Orzechy – podsumowanie wpisu

Oczywiście wartościowymi dodatkami do zdrowej diety będą też popularne orzechy ziemne oraz orzechy laskowe, bez których wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić domowych deserów. Bez względu na to, w jaki sposób włączymy orzechy do swej diety i po jaki ich gatunek będziemy sięgać, jedno jest pewne – zdrowa dieta z takim dodatkiem przyniesie nam wiele korzyści.

źródło: slodkosci.pl – kulinaria, przepisy, desery