restauracjafiesta.pl

o egzotycznych restauracjach i nie tylko

Raj na ziemi, czyli greckie Mykonos

Wyspa Mykonos należy do Archipelagu Cyklady na Morzu Egejskim.

Na tle wszystkich greckich wysp, jest ona najbardziej otwarta na lesbijki i gejów. Mykonos jest to na pewno idealna wyspa do uprawiania sportów wodnych. Będąc tutaj nie sposób odmówić sobie skosztowania regionalnego specjału, jakim jest kopanisti. Innym regionalnym przysmakiem jest kiełbasa z mięsa wieprzowego suszona na wietrze. Miasto Mykonos, jako wizytówka wyspy, zachwyci nas swoją kuchnią. Najbardziej polecane miejsca na posiłek to Kikis, Bakalo, tawerna Fokos oraz restauracja Karavaki.

Osoby, które chcą poczuć miejscowy klimat, powinny koniecznie zobaczyć latarnię Armenistis oraz wiatraki z XIX wieku, które znajdują się niedaleko Małej Wenecji. Mała Wenecja to dzielnica miasta Mykonos o nazwie Alefkandrha. Swoją potoczną nazwę zawdzięcza miejscowej architekturze. Część domów postawiona została na palach. Inne polecane atrakcje turystyczne to między innymi kościół Panagia Paraportiani z XIV wieku oraz monastyr Panagia Trouliani z XVI wieku.

Za najpiękniejszą plaże uważa się Agios Ioannis. Plaża Kalo LIvadi będzie idealna dla rodzin z dziećmi. Amatorzy sportów wodnych powinni wybrać się na Kalafatis lub Platis Galos. Oprócz windsurfingu i nurkowania można również skorzystać z jazd konnych, do których przygotowano właśnie plaże Fokos i Mirsini.
Zabudowę miast stanowią białe domki, ozdobione zazwyczaj czerwonymi kwiatami.
Ciekawostką wyspy jest to, że stanowi miejsce osiedlania się pelikanów. Jest ich bardzo dużo, można je nawet karmić. Z czasem właśnie pelikan stał się oficjalną maskotką wyspy Mykonos.